Author Topic: Food and How you Cook/Eat it (2009-2012)  (Read 59809 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online Ali the Baseball Cat

  • Posts: 13589
  • babble on
Re: Food and How you Cook/Eat it.
« Reply #225: March 21, 2010, 11:23:56 PM »
Get yourself a $5 jar of Walkerswood Jamaican jerk paste, a $1 bag of rice, and a little charcoal, and you are set

I thought I had tomterp beat on the price thing.  Chicken breasts $3.99/lb, chicken patties $3.33/lb.  But then I saw frozen skinless breasts.  $5.20/lb in bags, but buy one
get one free so actually $2.60/lb.  Score!